Menu

Jakie części do ciągnika?

6 maja 2019 - Części
Jakie części do ciągnika?

Niestety, ciągniki jak każde maszyny rolnicze, od czasu do czasu mogą ulec awarii. Jest to najbardziej uciążliwe w tracie żniw, kiedy pracy jest bardzo dużo. W takim przypadku niezwykle ważne jest, aby móc zakupić i wymienić uszkodzoną część. Warto zatem wiedzieć no co zwrócić uwagę kupując części do ciągnika.

Różne rodzaje części

Producenci i sklepy oferują szeroką gamę części do maszyn rolniczych, w tym do ciągników. Zakupić można je zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych. Zakup części w sklepach online daje możliwości dokonania zakupów w sklepach zachodnich i stamtąd sprowadzenia części. Na rynku dostępne są części dwóch rodzajów. Mowa tu o częściach oryginalnych oraz ich zamiennikach. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady.

Części oryginalne czy zamienniki?

Największą zaletą części oryginalnych jest fakt, iż pasują one idealnie do danego typu ciągnika. Ich producenci zawsze zaznaczają do jakich konkretnych maszyn dane części zostały wyprodukowane. Trzeba się jednak liczyć z tym, że części oryginalne są dość drogie. Dodatkowo ich dostępność także jest nieco mniejsza. Inaczej jest w przypadku zamienników. Ich ceny są zdecydowanie niższe, a dodatkowo są szerzej dostępne. W przypadku części zamiennych zwykle nie ma problemów, aby kupić taką część od ręki w większości sklepów z częściami do maszyn rolniczych. Ceny oryginałów i zamienników można porównać w sieci, wpisując w wyszukiwarce „części Ursus”.

Czy zamienniki są bezpieczne?

Są rolnicy, którzy unikają zakupu zamienników. Przekonani są oni, że tego typu części ulegają szybko awarii lub ciągnik z takimi częściami nie będzie pracował prawidłowo. Trzeba wiedzieć, że jest to mit. Zamienniki w żaden sposób nie odbiegają pod kątem jakości od części oryginalnych. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *