mapa strony kontakt strona główna

Hydrobik

Pływanie cieszy się ogromną popularnością, a ćwiczenia w wodzie stosowane są od dawna jako forma rehabilitacji. Jednak HYDROBIK ćwiczeniom tego typu nadaje całkiem nowy wymiar. Składa się na to kilka czynników. Po pierwsze wyjątkowe właściwości wody sprawiają, że jest to trening bezpieczny i efektywny oraz dostępny dla wszystkich. Po drugie to świetna zabawa.

 

Taka forma ruchu jest polecana niemal wszystkim: osobom po operacjach, otyłym, starszym, cierpiącym na artretyzm, osteoporozę, osobom mającym problemy z układem kostno-stawowym. W wodzie bez obaw mogą też ćwiczyć kobiety w ciąży. Osoby regularnie korzystające z tego rodzaju zajęć mogą spodziewać się wzrostu wytrzymałości organizmu, większej siły mięśniowej, większej gibkości i rozciągnięcia oraz utraty wagi ciała.

 

Najlepszą formą ćwiczeń w wodzie jest praca na średniej i głębokiej wodzie. Utrzymanie pozycji pionowej wymaga napięcia mięśni brzucha, grzbietu i pośladków oraz utrzymania tego napięcia prawie cały czas podczas zajęć. Wykonywanie ruchów rąk i nóg powoduje zachwianie równowagi ciała, co uruchamia maksymalną ilość mięśni w celu jej odzyskania.   Każdy ruch wykonany w wodzie zmusza nas do pokonania jej oporu, sprawia, że ruchy w każdym kierunku wpływają na pracę mięśni. Jeżeli zwiększamy tempo danego ruchu dodatkowo praca ta staje się bardziej efektywna. Jest wiele osób, które nie potrafią pływać lub wręcz obawiają się wody. Ćwiczenia w wodzie nie wymagają umiejętności pływania i pozwalają się przekonać, że jest to środowisko dla nas przyjazne.

 

Środowisko wodne umożliwia wykonywanie ćwiczeń, które dla niektórych osób są niemożliwe do wykonania na lądzie, gdyż są bolesne lub zbyt trudne.

Zobacz kiedy są zajęcia na harmonogramie

cennik

wejście jednorazowe 20 zł

cena wejścia w karnecie- 12 zł